Produkcja - Yellow Station Studio

Yellow Station Studio
Yellow Station Studio
Przejdź do treści
muzyka
PRODUKCJA MUZYCZNA

Muzyka, jak i wszystko co jest związane z jej tworzeniem, nagrywaniem i produkcją ewoluuje i zmienia się wraz z technologią, oczekiwaniami odbiorców i świadomością samych twórców muzyki.

Odpowiedzialność za całokształt nagrania muzycznego, wybór, interpretacja i aranżacja utworów muzycznych. Scalanie w jeden twór odrębnie nagranych partii, ścieżek dźwiękowych czy solowych wykonań oraz mastering utworów.
W przypadku produkcji muzyki elektronicznej oraz współczesnej, pojęcie producenta najczęściej kryje za sobą całościowe wyprodukowanie utworu, od pierwszej nuty, poprzez kompozycję, aranżację, miks aż po finalny mastering.
PODSUMOWANIE

W muzyce początek oznacza najczęściej pomysł, czy przemożną chęć ekspresji.
Właściwie wykonana equalizacja ścieżek składających się na miks utworu jest tak samo ważna, jak dobór palety barw stosowanych przez malarza w malowaniu obrazu. Tak właśnie jest z utworem dźwiękowym. Niekoniecznie wszystko, co jest bardzo mocno skontrastowane i bardzo jasne jest dobre. Częssto bywa tak, że ludzki słuch chętniej przyswaja dźwięki, które są wzajemnym uzupełnieniem spektralnym i dynamicznym, niż takie, które ze sobą konkurują, mierząc tylko w jak największą głośność i bardzo szerokie pasmo.
Wróć do spisu treści